Raport: Depresja Dziecięca i Młodzieżowa

Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym zgromadziliśmy w pigułce informacje o tym co już wiemy o dziecięcej i młodzieżowej depresji. Zebraliśmy informacje o objawach, trudnościach, potrzebach i sposobach radzenia sobie. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was i waszych rodzin użyteczna lektura.

W założeniu, pisząc poradnik, skupialiśmy się na rodzicach, ale zdajemy sobie sprawę, że może go czytać młodzież lub specjaliści pracujący w pomocy psychologicznej. Życzylibyśmy sobie, że choć dla jednego odbiorcy będzie to pomocne w lepszym ogarnięciu domowej sytuacji.

Czego dowiesz się z poradnika?

  • Czym objawia się depresja u dzieci i młodzieży? Poznasz szerokie podejście i szereg specyficznych objawów, które mogą świadczyć o tym, że dziecko jest w kryzysie
  • Jaki jest zakres problemu? Będziesz mógł poznać statystyki dotyczące depresji u dzieci i młodzieży.
  • Jakie są źródła problemu? Dowiesz wiesz się jakie przyczyny środowiskowe przyczyniają się do występowania depresji u dzieci i młodzieży.
  • Jakie są niekorzystne postawy rodzicielskie? Każdy rodzic chce dobrze dla swoich dzieci, jednocześnie niektóre przekonania lub metody wychowawcze mogą przyczyniać się do nasilania objawów depresyjnych. Warto je poznać.
  • Jakie są sposoby radzenia sobie? Dowiesz się jak rodzina może wspierać dziecko z depresją i wpływać na poprawę sytuacji w całym domu.
  • Poznasz podstawowe założenia metody „Dam Radę”, która pomaga w walce z dziecięcą depresją na całym świecie.

Raport jest bezpłatny, niemniej jednak jeśli chcesz wesprzeć naszą pracę charytatywną zapraszamy tutaj:

A jeśli potrzebujesz wsparcia terapeutycznego to zapraszamy na bezpłatne konsultacje: