Podcast

Wiosna przyszła i tak

„Wiosna przyszła i tak” to podcast fundacji „Z Wyboru” i projektu „The Presja”. Wojtek Wychowaniec i Marcin Pawelec rozmawiają ze swoimi gośćmi o psychologii, życiu i przeżywaniu. Czasem poważnie, czasem z przymrużeniem oka, a czasem zadając trywialne pytania. Jeśli chcesz rozwinąć sposób, w jaki interpretujesz świat, nauczyć się lepiej rozumieć siebie i innych oraz zmniejszyć codzienną presją ten podcast jest dla Ciebie.

Wszystkie nagrania posłuchasz na https://anchor.fm/wiosnaprzyszlaitak, na Spotify, lub w swojej aplikacji podcastowej. Zapraszamy!

A poniżej jeszcze linki do ostatnio udostępnionych podcastów:

  • Im silniejsze emocje tym trudniej sobie z nimi poradzić. Dlatego bardzo często zdarza się że przed nimi się chowamy i uciekamy w różne, często destrukcyjne zachowania. O używkach, życiu w internecie i nie tylko rozmawiali Marta Radzik i Marcin Pawelec.
  • Listopad to dla wielu z nas trudny miesiąc. Niedostatki słońca, ponura aura i zapowiedź mrozów nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. W tym odcinku Wojtek wraz z Martą  podważają legendę jesiennej depresji i podpowiadają, jak sobie z nią radzić.
  • W tym odcinku występują obaj gospodarze podcastu – Marcin i Wojtek. Próbują dociec, dlaczego tak bardzo boimy się psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów. Czy boimy się ich samych, czy tego, co powiedzą ludzie? A może to kwestia strachu przed tym, czego dowiemy się o nas samych?
  • Wielu z nas ciekawi, jak to się dzieje, że dobieramy się w pary tak, a nie inaczej. Jakie cechy partnera decydują o tym, że się zakochujemy i chcemy spędzić z kimś życie? Pytamy też w Waszym imieniu: jak stworzyć udany związek nie tracąc przy tym siebie.