Podcast

Wiosna przyszła i tak

„Wiosna przyszła i tak” to podcast fundacji „Z Wyboru” i projektu „The Presja”. Wojtek Wychowaniec i Marcin Pawelec rozmawiają ze swoimi gośćmi o psychologii, życiu i przeżywaniu. Czasem poważnie, czasem z przymrużeniem oka, a czasem zadając trywialne pytania. Jeśli chcesz rozwinąć sposób, w jaki interpretujesz świat, nauczyć się lepiej rozumieć siebie i innych oraz zmniejszyć codzienną presją ten podcast jest dla Ciebie.

Wszystkie nagrania posłuchasz na https://anchor.fm/wiosnaprzyszlaitak, na Spotify, lub w swojej aplikacji podcastowej. Zapraszamy!

A poniżej jeszcze linki do ostatnio udostępnionych podcastów:

  • Smutek ma niedobrą renomę, ale tak naprawdę jest emocją potrzebną. Smutek mówi nam, że coś nam odebrano, albo że coś straciliśmy bezpowrotnie. W tym odcinku robimy dobry PR smutkowi.
  • Święta są często okazją do odwiedzić naszych starszych bliskich – rodziców czy dziadków. Zauważamy, że przy wigilijnym stole nie ma już niektórych naszych bliskich i że czas płynie nieubłaganie. Nagraliśmy odcinek z myślą o wigilijnym mierzeniu się ze starością, kruchością i przemijaniem.
  • Jak powieział Freud – sny są pomostem między świadomością a podświadomością. Psychoterapeuci często doceniają informacje ukryte w snach. Stają się one ważnym materiałem do rozwoju pacjentów/klientów.
  • Im silniejsze emocje tym trudniej sobie z nimi poradzić. Dlatego bardzo często zdarza się że przed nimi się chowamy i uciekamy w różne, często destrukcyjne zachowania. O używkach, życiu w internecie i nie tylko rozmawiali Marta Radzik i Marcin Pawelec.