O The Presji

Misją Projektu The Presja jest dawanie ludziom ULGI psychicznej w świecie presji. 

Jak działamy? 

Przyświecają nam rzetelność, transparentność i otwartość na każdego. Opieramy się zarówno o tradycyjne, jak i nowoczesne technologicznie metody. Sposoby działania mają pozostawiać sprawczość i odpowiedzialność po stronie podopiecznych oraz być dla nich wsparciem i inspiracją.

Psychoterapia – pracujemy terapeutycznie, głównie w nurcie Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach. To nurt krótkoterminowy, nowoczesny i skuteczny, co potwierdzają liczne badania naukowe. Spotkania odbywają się w takiej częstotliwości jak potrzebujesz. Nie jesteś pacjentem,  bo nikt nie jest popsuty i nie trzeba go naprawiać. Jesteś człowiekiem, który coś przeżywa, który z czymś się zmaga i potrzebuję wysłuchania i wsparcia. Nasi terapeuci to ludzie o bardzo zróżnicowanych doświadczeniach, specjalizacjach i backgroundzie merytorycznym. Poznaj ich tutaj.

Psychoedukacja – wiedza i samoświadomość budują równowagę psychiczną. Uczymy w sposób profesjonalny i dostępny. W psychoedukacji korzystamy z najnowszej, rzetelnej wiedzy naukowej i dostępnych kanałów komunikacji. Piszemy artykuły tworząc psychologiczny BLOG, publikujemy informacje w mediach społecznościowych (FB, YT), tworzymy społeczność edukacyjną „Psychologujemy” w formie interaktywnego newslettera.  

Wartości

Po środku systemu wartości Projektu The Presja jest człowiek. Każda osoba ma wartość i zasługuje na pomoc. Każda osoba ma swoją własną, odrębną historię, więc potrzeba empatii, akceptacji i zaangażowania, żeby udzielić najlepszego, indywidualnego wsparcia. 

Mówią o nas:

Przyjemna i ciekawa rozmowa u Adama Mikołajczyka w podcaście Męskie Gadanie (PMT 017) pod tytułem: Dlaczego faceci nie chodzą na terapię.

Link do materiału na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=M9ZKcHch5nU&list=PLKz2aH46MFnNcK6rAVZdKGLGcnkPJdB_y&index=0

Możecie wspierać nas na stronie: https://thepresja.pl/wspieraj/

Marcin Pawelec w podcascie Ludwika Pisarskiego Ucz Się Świata (s03 e01 01.04.2022). Rozmowa dotyczyła zarówno działalności Projektu The Presja jak i poruszała tematykę męskiej depresji czy wojny w Ukrainie.

Link do materiału na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=FofYck4hJXc

Możecie wspierać nas na stronie: https://thepresja.pl/wspieraj/

17 września 2020 roku Wojtek Wychowaniec – koordynator Projektu The Presja, rozmawiał z Wojtkiem Sidorowiczem o naszych działaniach w Radiu Eska. Fragmenty wywiadu pojawiały się przez kilka dni w ramach wiadomości, a my zapraszamy Was do przesłuchania całego wywiadu tutaj lub na naszym YouTubie.

Link do pełnego materiału na stronie Radia Eska: https://www.eska.pl/krakow/the-presja…

Możecie wspierać nas na stronie: https://thepresja.pl/wspieraj/

20 października 2020 roku firma Stamper, w ramach rozmów z przedsiębiorcami na temat walki z konsekwencjami gospodarczymi COVID-19 zaprosiła do wywiadu Wojtka. Rozmowa w głównej mierze dotyczyła konsekwencji emocjonalnych, a możecie ją zobaczyć na YT: https://www.youtube.com/watch?v=enqd7nsfbVc&ab_channel=Stamper

Możecie wspierać nas na stronie: https://thepresja.pl/wspieraj/

Wspierają nas: