Marta Drążyk

Terapeutka dorosłych, Terapeutka dzieci i młodzieży, Terapeutka Rodzin

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach. Możliwość niesienia ulgi innym, w tych trudnych czasach, pomocy dzieciom, dorosłym i rodzinom, wspomagania indywidualnego rozwoju i pomocy w odkrywaniu siebie daje jej pełnię satysfakcji. Zawsze stara się budować z drugim człowiekiem relację opartą na szacunku, akceptacji, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Jest osobą bardzo empatyczną i uważną na indywidualne potrzeby ludzi, zarówno tych młodych, jak i tych trochę starszych.

Forma: wyłącznie online
Grupa: dzieci, nastolatki, dorośli
Język: polski, angielski

# związki, relacje, rodzina
# depresja i zaburzenia nastroju
# ADHD
# zaburzenia odżywiania
# problemy wychowawcze
# trauma i PTSD
# regulacja stresu i emocji
# myśli samobójcze i samookaleczenia

Wykształcenie:

Jest terapeutką pracującą przede wszystkim w nurcie TSR . Absolwentka I i II stopnia studium Podejścia i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Z wykształcenia jest filozofem i pracownikiem socjalnym. Podyplomowo ukończyła psychologię dzieci i młodzieży, oraz psychologię kliniczną z oceną bardzo dobrą. Zrealizowała wiele godzin szkoleń z terapii depresji, traumy, metody Kids Skills, komunikacji bez przemocy (NVC), zaburzeń odżywiania w ujęciu TSR, czy terapii rodzin.

Doświadczenia zawodowe:

Od 10 lat prowadzi swoją działalność gospodarczą. Podczas studiów odbywała praktyki w Warszawskim Domu dziecka i Pogotowiu opiekuńczym nr 1, gdzie zdobyła pierwsze doświadczenia w pracy pomocowca.  Ma kilkunastoletnie doświadczenie we wspieraniu rozwoju dzieci oraz we współpracy z potrzebującymi wsparcia rodzinami. Prowadzi anglojęzyczne przedszkole Pooh Corner; gdzie organizuje zajęcia rozwijające umiejętności społeczne i emocjonalne oraz prowadzi konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych. Z projektem ThePresja współpracuje od 2022 roku. Praca z ludźmi w różnym wieku ukształtowała w niej duże umiejętności interpersonalne, takie jak komunikacja, empatia, cierpliwość i bardzo dobra umiejętność słuchania.

„Proszę, nie oczekuj, że osoba, która cię rani, będzie osobą, która cię uratuje…”