DARMOWE KONSULTACJE TERAPEUTYCZNE

Konsultacja psychologiczna to podstawowa forma pomocy dla osób borykających się z problemem emocjonalnym, rodzinnym oraz zawodowym. Wiele osób, szczególnie na początku nie wie czego oczekiwać po terapii, jak ona będzie wyglądać i jakie korzyści przyniesie. Naszym celem jest udzielenie pomocy i wsparcia w trudnych chwilach. Z tego też względu oferujemy darmowe porady psychologa lub terapeuty w Krakowie oraz bezpłatne konsultacje psychologiczne i terapeutyczne online. Darmowy psycholog to zatem usługa przeznaczona dla osób z całego kraju, a także spoza jego granic. Skorzystać z niej mogą zarówno osoby, których problem dotyczy, jak i bliscy poszukujący informacji, w jaki sposób pomóc osobie potrzebującej wsparcia. Pierwsza konsultacja jest darmowa, dzięki czemu dostępna dla wszystkich. Na kolejne konsultacje można uzyskać dotację z fundacji na leczenie, jednak nigdy nie wynosi ono 100%. To sprawia, że pomoc jest realna i dostępna dla każdego. Darmowy psycholog w Krakowie to usługa, która pozwoli Ci zrobić ten najważniejszy, pierwszy krok. Podczas konsultacji opracujemy skuteczny plan działania.

Darmowa pomoc psychologiczna w Krakowie

Największą zaletą bezpłatnych porad psychologicznych jest to, że są one dostępne dla każdej potrzebującej pomocy osoby. Nie ma zatem znaczenia zarówno wiek, płeć, jak i tematyka i zakres problemu. Darmowe porady psychologiczne pozwalają omówić pokrótce trudności, z jakimi boryka się potrzebująca wsparcia osoba oraz zaproponować konkretne metody pracy dające realne możliwości rozwiązania zaistniałego problemu. Bezpłatna pomoc psychologiczna w Krakowie to usługa dedykowana dla mieszkańców województwa małopolskiego. Chcąc z niej skorzystać, wystarczy wysłać do nas wiadomość, wypełnić formularz, a następnie umówić się na pierwszą konsultację ze specjalistą. Porady psychologiczne za darmo to także doraźne wsparcie w chwilach obniżonego nastroju. Są łatwo dostępne i skuteczne. Porady psychologiczne za darmo można także potraktować jako element samorozwoju. Nasi psychologowie wskażą Ci jak usunąć napięcie, stres oraz inne przeszkody, jakie stoją na drodze do osiągnięcia przez Ciebie sukcesu.

Darmowe wsparcie psychologiczne online

Konsultacje prowadzone przez psychologów i terapeutów przez internet są coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – darmowe porady psychologiczne online dostępne są dla każdego niezależnie od tego, w jakim zakątku kraju aktualnie się znajduje. Co więcej, rozmowa z psychologiem online za darmo dostępna jest także dla osób zamieszkujących poza granicami kraju. Często taka krótka konsultacja daje dużo wsparcia osobom będącym na obczyźnie. Podczas rozmowy nie tylko określany jest plan i strategia, ale również dobierany jest odpowiedni specjalista. Terapeuci specjalizują się w różnej tematyce i pracują w różnych nurtach. Dzięki darmowej konsultacji online jest możliwy precyzyjny dobór odpowiedniej osoby do udzielenia wsparcia psychologicznego. Dlaczego warto zdecydować się na darmowe konsultacje online? Głównie z tego względu, że niezależnie od tego, czy mieszkasz w Warszawie, Gdańsku, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Kaliszu, czy w Lublinie, możesz skorzystać z porady wyspecjalizowanych terapeutów, którym zależy na tym, aby Ci pomóc.

Jak mogę uzyskać dostęp do bezpłatnych konsultacji psychologicznych?

Bezpłatne konsultacje psychologiczne to usługa dostępna dla każdego. Można skorzystać z niej jednorazowo w dowolnym momencie. Systematyczne spotkania z naszymi terapeutami wiążą się jednak z kosztami. Jeśli osoba potrzebująca pomocy ma problemy z osobistym sfinansowaniem konsultacji, wówczas może uzyskać dotację. Pomagamy także w szukaniu całkowicie darmowej psychoterapii oraz wspieramy podczas czekania na termin bezpłatnej terapii na NFZ.

Dotacje na psychoterapię z fundacji

Zgodnie z naszą ideą konsultacje psychologiczne powinny być dostępne dla każdego bez względu na zasobność portfela. Z tego też względu dla osób najbardziej potrzebujących, które nie dysponują środkami na porady u psychologa i nie mogą uzyskać wsparcia z NFZ przygotowaliśmy dotacje na terapię z Fundacji. Dotacja jest przyznawana na okres od 3 do 18 miesięcy. Jej wysokość może być różna i jest szacowana przez Fundację. Refundacja może wynosić 75%, 50% lub 25%.

Jak wygląda proces pozyskania darmowej pomocy psychologicznej, a następnie dotowanej terapii?

1. Skontaktuj się z nami i umów się na pierwszą bezpłatną wizytę

Pierwszy kontakt z nami to najważniejszy etap w całej terapii. Bezpłatna konsultacja psychologiczna najczęściej trwa około 50 minut. W tym czasie psycholog wysłuchuje klienta, określa wraz z nim plan działania oraz sposoby radzenia sobie z problemem. Określane są oczekiwania względem formy i zakresu wsparcia oraz ewentualne ustalenia organizacyjne.

2 Jeśli nie stać Cię na terapię wypełnij „wniosek o dotacje” nas stronie thepresja.pl/dotacje-na-terapie

Chcemy Cię lepiej poznać oraz w precyzyjny sposób dobrać specjalistę, który będzie mógł przeprowadzić Cię przez proces terapeutyczny. Formularz to nasze narzędzie pracy. To co napiszesz pozwoli nam podjąć decyzję czy przysługuje Ci dofinansowanie.

3. Rozpoczęcie spotkań ze specjalistą

Ciągła, systematyczna praca pozwoli Ci w pełni poradzić sobie z problemem. Spotkania najczęściej odbywają się raz w tygodniu, jednakże szczegółowy plan spotkań określony zostanie po konsultacji z wybranym specjalistą.

Co możesz zyskać korzystając z darmowych porad psychologicznych?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że najtrudniejszy jest ten pierwszy krok. Porady psychologiczne za darmo to świetna okazja do tego, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne i odnaleźć nową drogę. Darmowa poradnia psychologiczna likwiduje barierę finansową. Dzięki temu po pomoc mogą zgłosić się osoby w trudnej sytuacji materialnej. Dla nas najważniejsza jest pomoc. Po darmowe porady psychologiczne mogą zgłosić się zarówno osoby, których problem dotyczy, jak i zmartwieni bliscy, którzy chcieliby wesprzeć ważną dla nich osobę, a nie wiedzą, w jaki sposób to zrobić.

Co możesz zyskać?

 • możesz ustalić plan postępowania w przypadku objawów depresji,
 • możesz uzyskać wiedzę o tym, jak pomóc bliskim w depresji,
 • możesz uzyskać doraźne wsparcie w przypadku obniżonego nastroju,
 • możesz uzyskać wsparcie w przypadku takich problemów, jak utrata pracy, żałoba, rozwód, kłopoty rodzinne,
 • możesz potraktować pracę jako element samorozwoju,
 • możesz pomóc sobie w pełniejszym przeżywaniu życia, w kontakcie z własnymi emocjami i potrzebami,
 • możesz zmienić oblicze własnego związku lub relacji rodzinnych,
 • możesz zyskać narzędzia do lepszego radzenia sobie ze stresem.

Darmowa konsultacja psychologiczna w The Presja — skuteczna forma wsparcia walki z The Presją

Szczegółowa rozmowa, precyzyjnie opracowany plan działania oraz starannie dobrany terapeuta to gwarancja skuteczności naszej terapii. Trzeba pamiętać, że zarówno konsultant uczestniczący w darmowej poradzie psychologicznej, jak i terapeuta współpracujący z klientem na dalszym etapie są profesjonalistami. Nie są to osoby związane emocjonalnie z sytuacją, jaka Cię dotknęła. Mogą zatem spojrzeć na nią z boku, koncentrując się na profesjonalnej pomocy, realnych zagrożeniach i możliwościach. Należy przy tym pamiętać, że psycholog czy psychoterapeuta nie jest osobą, którą w magiczny sposób rozwiąże problem. Jest to osoba, która ma za zadanie wskazać kierunek pracy, pokazać drogę i przypilnować, aby z niej nie zboczyć. Porady psychologiczne za darmo pozwalają poznać system naszej pracy, poznać nasz zespół i upewnić się, że konsultacja psychologiczna jest najlepszym rozwiązaniem.

Dla kogo jest darmowa pomoc psychologiczna

Darmowa pomoc psychologiczna przeznaczona jest dla każdego, kto czuje potrzebę uzyskania wsparcia, jest w sytuacji, z którą nie może sobie poradzić lub zauważyła u siebie niepokojące nastroje i zachowania. Jeśli zastanawiasz się, czy rozmowa z psychologiem online za darmo jest dla Ciebie, to zapraszamy do kontaktu. Podczas konsultacji uzyskasz wszelkie niezbędne informacje. Rozwiejemy także Twoje wątpliwości i pomożemy odnaleźć właściwą drogę.

 • Dla osób, u których występują objawy depresji
 • Dla osób, które nie mają pieniędzy na leczenie prywatne
 • Dla osób, które zauważyły niepokojące zachowanie i nastroje u bliskiej osoby
 • Dla osób, które nie radzą sobie z emocjami i nie wiedzą, w jaki sposób je ukierunkować
 • Dla osób, które odczuwają dużą presję związaną z oczekiwaniami otoczenia
 • Dla osób, które czują, że potrzebują czyjegoś wsparcia
 • Dla osób, które mają problemy z nawiązaniem relacji
 • Dla osób, które doświadczają chronicznego stresu w pracy
 • Dla osób, które doświadczają drażliwości i wybuchów złości

Jak się zapisać na darmową konsultację?

Krok 1 – wejdź na stronę Akredytowanego Ośrodka Terapii Projekt The Presja

Krok 2 – wybierz terapeutę, termin i zapisz się

Krok 3 – jeśli konsultacja jest online przygotuj sobie miejsce, łącze i zapewnij komfort

Krok 4 – staraj się nie odwoływać spotkania, ale jeśli musisz zrób to jak najszybciej


Wszyscy terapeuci i konsultanci pracują pod stałą superwizją (opieką doświadczonych psychoterapeutów) i z zachowaniem wszelkich zasad etyki, między innymi bezwzględnej dyskrecji.

Gabinet psychoterapii i biuro fundacji znajdują się w Krakowie na Osiedlu Oświecenia 10/4


Konsultacje prowadzą terapeuci pracujący w różnych nurtach, między innymi w nurcie Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach, w nurcie Poznawczo – Behawioralnym, w nurcie Systemowym oraz w nurcie Gestalt.