Jak pracujemy?

W ramach Projektu The Presja działa

Ośrodek Terapii TSR

w którym świadczona jest terapia, głównie w nurcie Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (Terapia TSR).

„Ośrodek Akredytowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach”

Sesję odbywają się online lub w gabinecie, w biurze Fundacji z Wyboru w Krakowie na Osiedlu Oświecenia 10/4. Możesz skontaktować z nami pod numerem telefonu 578 060 888. Nie zawsze jesteśmy w biurze, wiec lepiej pisz na kontakt@thepresja.pl

Nasi terapeuci mają bardzo różne wyształcenie, doświadczenia i specjalizacje, ale wszyscy pracują też w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Co to jest TSR? (Terapia Skoncentrowana Na Rozwiązaniach)

Jak mawiają osoby praktykujące TSR prawdziwymi autorami tego podejścia, niezależnie od jego źródeł i korzeni wspomnianych uprzednio, są sami klienci. To od nich można nauczyć się zarówno tego, co jest pomocne w poszukiwaniu właściwych rozwiązań, jak również tego, co się nie sprawdza. Stąd najważniejsze założenia modelu TSR można sprowadzić do tzw. filozofii centralnej, której tezy odnoszą się nie tylko do terapeutów, ale także do samych klientów: 

  • Jeśli coś DZIAŁA – rób tego więcej
    Zasada ta wskazuje, że warto powtarzać te czynności i zachowania, co do których jesteśmy przekonani, że są pomocne.
  • Jeśli coś nie działa, nie rób tego więcej. RÓB COŚ INNEGO
    Równie ważna jest świadomość i określenie tego, co nie działa. Warto zaprzestać robienia tego, co jest nieskuteczne i poszukać innego, choćby najprostszego rozwiązania, które coś zmieni w tej sytuacji. Chodzi o różnicę, która uczyni różnicę.
  • Jeśli coś się NIE ZEPSUŁO – NIE NAPRAWIAJ tego
    Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach zakłada pewien minimalizm w działaniach pomocowych sprowadzający się do pracy nad celami, które określa przy pomocy terapeuty, sam klient. To klient ostatecznie rozstrzyga, czego potrzebuje i co jest mu pomocne. Większość ludzi ma mylne przekonanie, że jeśli problem jest poważny i skomplikowany, to rozwiązanie również jest skomplikowane, trudne do wprowadzenia w życie. Wygląda to logicznie, ale tak nie jest. TSR podpowiada, aby nie komplikować sytuacji i zaczynać od najprostszych rozwiązań. 

(czytaj więcej… o Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach)


Koszt każdej kolejnej wizyty to 160 PLN

Pobierz PLIK:
Zasady i koszty kontynuowania terapii w Ośrodku Terapii


Pobierz PLIK
Rozumienie etyki w Ośrodku Terapii Projektu The Presja


Gabinet Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach przy projekcie The Presja działa zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach.