Pakiety Be Well dla Firm i Organizacji

Pakiet Be Well to stała opieka psychoterapeutyczna oraz psychoedukacja dla pracowników i menadżerów w firmach i organizacjach.

Czy wiesz, że…

4%tyle procent pracowników korzysta z urlopu zdrowotnego z tytułu problemów psychicznych
20%zmaga się z depresją lub stanami obniżonego nastroju
73%badanych uważa, że ich pracodawca powinien wprowadzić benefity związane z kondycją psychiczną.
19 mln dni Polacy przebywają rocznie na L4 z tytułu problemów psychicznych

Obecne tempo życia wielu osób negatywnie wpływa na ich zadowolenie z życia, a także stan psychiczny. Nie brakuje osób ambitnych, które spędzają długie godziny na pracy nad swoją karierą. Aby zachować odpowiedni balans pomiędzy życiem służbowym a prywatnym, konieczne jest świadome zadbanie o swoje zdrowie psychiczne. To właśnie dlatego organizujemy warsztaty z psychologiem, pozwalające na szybsze zdefiniowanie indywidualnych problemów, a także znalezienie ich rozwiązania.

Obecnie wiele osób zatraciło zdrowy balans pomiędzy prywatnością a pracą. Powoduje to sytuacje, w których dochodzi do konieczności wzięcia urlopu zdrowotnego z tytułu problemów psychicznych. Na szczęście można im zaradzić, choć wymaga to długiej pracy pod okiem specjalistów. Problemy natury psychicznej związane z życiem służbowym towarzyszą obecnie nie tylko osobom pracującym w dużych korporacjach, lecz także właścicielom firm, jak również tym ludziom, którzy na co dzień borykają się z innymi życiowymi komplikacjami.

Coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna zauważać konsekwencje zarówno dbania, jak i zaniedbań na polu zdrowia psychicznego. Coraz większa liczba pracowników korzysta ze zwolnień lekarskich z powodu złego samopoczucia czy depresji. Coraz większa liczba recept dotyczy antydepresantów i leków mających na celu polepszenie samopoczucia.

Dzisiejsze czasy powodują, że jako społeczeństwo jesteśmy ciągle zmęczeni, podenerwowani i zestresowani. Dlatego odczuliśmy potrzebę wspierania ludzi na drodze do równowagi psychicznej.

Dlatego przygotowaliśmy systemowe wsparcie dla świadomych i odpowiedzialnych organizacji, które przez zadbanie o swoich pracowników, chcą zwiększyć ich efektywność i samopoczucie.

Korzyści dla przedsiębiorcy?

 • Outsourcing wsparcia psychicznego dla pracowników oraz menedżerów.
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia zaburzeń depresyjnych, przewlekłych skutków długotrwałego stresu, stanów lękowych, uzależnień czy prób samobójczych.
 • Wzrost zaufania w zespole przez zwiększenie empatii i zdolności udzielania sobie wzajemnego wsparcia.
 • Zmniejszenie ryzyka obniżenia wydajności pracowników oraz wystąpienia zwolnień lekarskich.

Roczny koszt pakietu dla firmy jest niższy, niż strata, którą ponosi przedsiębiorstwa przez problemy psychiczne pracownika!

Ile kosztuje strata jednego pracownika? Do rozważań nie wybieraj tego niezastąpionego i najbardziej efektywnego (choć to oni zazwyczaj są obciążeni największą presją i są w grupie wysokiego ryzyka).

Załóżmy, że któregoś dnia ten pracownik przynosi L4 na 6 msc. Oto koszty:

 • Koszt wynagrodzenia w pierwszym miesiącu, w którym pracownik jest na zwolnieniu
 • Koszt rekrutacji nowej osoby na zastępstwo
 • Koszty wynagrodzenia nowej osoby
 • Koszt szkolenia/wdrożenia nowego pracownika
 • Koszt strat wynikających z błędów popełnionych przez nowego pracownika w ramach procesu nauki
 • Koszt obciążenia innych członków zespołu zadaniami osoby nieobecnej

Ale straty występują nie tylko wtedy, gdy pracownik idzie na L4. Wg. badań efektywność osób z obniżonym nastrojem spad średnio do 75%.

Co zawiera pakiet?


Jakie są zalety psychoedukacji w temacie pracy?

Praca jest nieodłącznym elementem życia większości dorosłych osób. To dzięki niej możliwe jest zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu życia i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Do najważniejszych zalet warsztatów z psychologiem dla osób, które chcą zgłębić zasady wellbeingu w pracy, można zaliczyć:

 • możliwość poznania samego siebie, swoich potrzeb, ewentualnych trudności – w ten sposób można znacznie łatwiej znaleźć rozwiązania, które pozwolą na poradzenie sobie z problemami i prowadzenie lepszego życia, zarówno prywatnego, jak i służbowego,
 • rozmowę ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się pomocą związaną z wellbeingiem w pracy,
 • indywidualne podejście specjalistów, którzy skupiają się zarówno na grupie, jak i pojedynczych osobach zatrudnionych na wysokich stanowiskach w firmie,
 • odpowiednie podejście do zbalansowanego życia prywatnego i służbowego,
 • wpływanie na wydajność w pracy bez obciążania psychiki danej osoby,
 • cykliczne warsztaty, w trakcie których możliwe jest rozwiązywanie problemów stopniowo, a także zachowanie czasu na przemyślenia na temat kwestii poruszanych na poprzednich spotkaniach,
 • wsparcie psychiczne menadżerów i osób na wysokich stanowiskach, na których barkach spoczywa zwykle ogromna odpowiedzialność.

Warsztaty z psychologiem prowadzone regularnie są sposobem na zmniejszenie ryzyka zachorowania na depresję czy występowania regularnego, obniżonego nastroju. Specjaliści uczestniczący w tego typu spotkaniach mają doświadczenie w pracy z osobami na wysokich stanowiskach. Zwykle tacy ludzie borykają się ze specyficznymi problemami, wpływającymi bezpośrednio na podejmowane przez nich decyzje zawodowe, na ich wydajność i ogólne zadowolenie z życia.

Health and wellbeing, czyli współczesna kultura pracy

W Polsce praca jest bardzo ważnym elementem życia każdej osoby. Pracowitość jest cechą pożądaną, jednak nadmierne zaangażowanie i pominięcie swoich potrzeb na rzecz pracy często prowadzi do poważnych problemów psychicznych. Na pomoc specjalisty w tym zakresie warto zdecydować się odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze pojawią się poważne komplikacje związane z życiem zawodowym. Warsztaty z psychologiem są dobrym sposobem na wypracowanie w sobie odpowiednich nawyków, które pozwolą na uchronienie się przed depresją i innymi zaburzeniami związanymi z przepracowaniem, nadmiernym stresem i presją.

Wellbeing w praktyce polega na zachowaniu odpowiedniego balansu między życiem służbowym a pracą. Zorganizowanie warsztatów dla pracowników pozwala na zwiększenie ich wydajności, jednocześnie zmniejszając czas zwolnień z pracy z powodu problemów psychicznych. To jedna z tych usług, na które coraz częściej stawiają świadomi pracodawcy.

W trakcie naszych warsztatów podchodzimy do grupy indywidualnie. Specjaliści wiedzą, z jakimi problemami borykają się osoby na stanowiskach menadżerskich i kierowniczych. Biorąc pod uwagę także branżę, w niektórych przedsiębiorstwach pojawiają się specyficzne problemy, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście. Spotkania przebiegają cyklicznie – w trakcie jednych zajęć nie da się bowiem poznać komplikacji związanych z wykonywanym zawodem i własnych potrzeb. Po serii warsztatów możliwe jest jednak znaczne poprawienie komfortu życia, wydajności pracy i ogólnego zadowolenia.

Jakie korzyści daje psychoedukacja pracowników dla pracodawcy?

Postawienie na psychoedukację dla pracowników jest pewną inwestycją, jednak warto się na nią zdecydować. Dbałość o zdrowie zatrudnionych osób pozwala na zwiększenie ich zadowolenia z pracy. Edukacja w zakresie dbania o własne zdrowie psychiczne zmniejsza również ryzyko zachorowania na depresję. Stany lękowe i gorsze samopoczucie, nawet jeśli pojawiają się tylko raz na jakiś czas, mogą negatywnie wpłynąć na jakość życia, a także przyczynić się do konieczności wzięcia urlopu zdrowotnego. Dla pracodawcy zorganizowanie warsztatów z psychologiem jest więc doskonałym sposobem na zwiększenie wydajności pracowników, ograniczenie przestojów i zmniejszenie liczby zwolnień. W poważnych stadiach depresji dana osoba może być bowiem całkowicie niezdolna do kontynuowania pracy.

Organizujemy spotkania na temat wellbeingu w firmie, skierowane przede wszystkim do pracowników na wysokich stanowiskach. Takie osoby są bowiem narażone na duży stres, żyją pod presją. Często to na nich spoczywa odpowiedzialność za pracę innych ludzi. Zajmują się one organizacją zadań zgodnie z wyznaczoną strategią i przepisami. Odpowiadają bezpośrednio przed zarządem, co może powodować dodatkowy stres i podatność na problemy psychiczne.

Aby zorganizować warsztaty, nie trzeba zatrudniać osobnego psychologa w swojej firmie. Wszystko opiera się na outsourcingu, co pozwala na zadbanie o zdrowie pracowników w budżetowy sposób. To idealny sposób na zwiększenie zaufania zatrudnionych osób do pracodawcy. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, tworząc przyjemne miejsca pracy, gdzie życie prywatne jest odpowiednio zbalansowane z życiem służbowym.

Jako projekt The Presja wspieramy też firmy i organizacje. Dowiedz się więcej na: https://thepresja.pl/bewell/.


Masz pytania? Chcesz zamówić pakiet dla swojej firmy?

lub zadzwoń 600 337 407 – Wojtek Wychowaniec


ZADZWOŃ – POROZMAWIAJMY!

Zapytaj o szczegóły przez formularz lub u koordynatora pakietów Wojtka Wychowańca pod numerem telefonu 600 337 407.