Wellbeing w miejscu pracy

Be Well to opieka terapeutyczna oraz psychoedukacyjna nad firmami

Prowadzimy szereg działań charytatywnych, dzięki którym zwiększamy dostęp do profesjonalnego wsparcia psychoterapeutycznego dla osób w kryzysie psychicznym. 

Przy projekcie działa Akredytowany Ośrodek Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach, który świadczy wsparcie zarówno dla naszych podopiecznych, jak i dla organizacji biznesowych.

Zaufały nam takie firmy jak: Mars Polska, Royal Canin, ABB, Motorola, Lundbeck, UBS, ICEA, Divante, Scandinavian Enskilda Bank, Endego, Avenga IT, Hirschvogel, TTMS, Online Group i wiele innych organizacji.

Korzyści dla przedsiębiorcy?

 • Outsourcing wsparcia psychologicznego dla pracowników oraz menedżerów.
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia zaburzeń depresyjnych, przewlekłych skutków długotrwałego stresu, stanów lękowych, uzależnień czy prób samobójczych.
 • Wzrost zaufania w zespole przez zwiększenie empatii i zdolności udzielania sobie wzajemnego wsparcia.
 • Zmniejszenie ryzyka obniżenia wydajności pracowników oraz wystąpienia zwolnień lekarskich.
 • Korzyści wizerunkowe dla pracodawcy
 • Budowanie długofalowej lojalności pracowników dzięki budowaniu przyjaznego miejsca pracy

Czy wiesz, że…

4%tyle procent pracowników korzysta z urlopu zdrowotnego z tytułu problemów psychicznych
20%zmaga się z depresją lub stanami obniżonego nastroju
73%badanych uważa, że ich pracodawca powinien wprowadzić benefity związane z kondycją psychiczną.
19 mln dni Polacy przebywają rocznie na L4 z tytułu problemów psychicznych

Obecnie wiele osób straciło zdrowy balans pomiędzy prywatnością a pracą. Powoduje to sytuacje, w których dochodzi do konieczności wzięcia urlopu zdrowotnego z tytułu problemów psychicznych. Na szczęście można im zaradzić, choć wymaga toj pracy pod okiem specjalistów. Problemy natury psychicznej związane z życiem służbowym towarzyszą obecnie nie tylko osobom pracującym w dużych korporacjach, lecz także właścicielom firm, jak również tym ludziom, którzy na co dzień borykają się z innymi życiowymi komplikacjami.

Coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna zauważać konsekwencje zarówno dbania, jak i zaniedbań na polu zdrowia psychicznego. Coraz większa liczba pracowników korzysta ze zwolnień lekarskich z powodu złego samopoczucia czy depresji. Coraz większa liczba recept dotyczy antydepresantów i leków mających na celu polepszenie samopoczucia.

Dzisiejsze czasy powodują, że jako społeczeństwo jesteśmy ciągle zmęczeni, podenerwowani i zestresowani. Dlatego odczuliśmy potrzebę wspierania ludzi na drodze do równowagi psychicznej.

Dlatego przygotowaliśmy systemowe wsparcie dla świadomych i odpowiedzialnych organizacji, które przez zadbanie o swoich pracowników, chcą zwiększyć ich efektywność i samopoczucie.

Jakie działania mogą składać się na wsparcie firmy?


Roczny koszt wsparcia firmy jest niższy, niż strata, którą ponosi przedsiębiorstwo przez problemy psychiczne pracownika!

Ile kosztuje strata jednego pracownika? Do rozważań nie wybieraj tego niezastąpionego i najbardziej efektywnego (choć to oni zazwyczaj są obciążeni największą presją i są w grupie wysokiego ryzyka).

Załóżmy, że któregoś dnia ten pracownik przynosi L4 na 6 msc. Oto koszty:

 • Koszt wynagrodzenia w pierwszym miesiącu, w którym pracownik jest na zwolnieniu
 • Koszt rekrutacji nowej osoby na zastępstwo
 • Koszty wynagrodzenia nowej osoby
 • Koszt szkolenia/wdrożenia nowego pracownika
 • Koszt strat wynikających z błędów popełnionych przez nowego pracownika w ramach procesu nauki
 • Koszt obciążenia innych członków zespołu zadaniami osoby nieobecnej

Ale straty występują nie tylko wtedy, gdy pracownik idzie na L4. Wg. badań efektywność osób z obniżonym nastrojem spad średnio do 75%.Masz pytania? Chcesz porozmawiać o opcjach współpracy?
Umów się na bezpłatną konsultację w zakresie dobrostanu pracowników lub napisz do nas.