Pakiety Be Well dla Firm i Organizacji

Pakiet „Be Well” to stała opieka psychoterapeutyczna oraz psychoedukacja dla pracowników i menadżerów w firmach i organizacjach.

Czy wiesz, że…

4%tyle procent pracowników korzysta z urlopu zdrowotnego z tytułu problemów psychicznych
20%zmaga się z depresją lub stanami obniżonego nastroju
73%badanych uważa, że ich pracodawca powinien wprowadzić benefity związane z kondycją psychiczną.
19 mln dni Polacy przebywają rocznie na L4 z tytułu problemów psychicznych

Coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna zauważać konsekwencje zarówno dbania, jak i zaniedbań na polu zdrowia psychicznego. Coraz większa liczba pracowników korzysta ze zwolnień lekarskich z powodu złego samopoczucia czy depresji. Coraz większa liczba recept dotyczy antydepresantów i leków mających na celu polepszenie samopoczucia.

To nie przypadek, że tak się dzieje. Dzisiejsze czasy powodują, że jako społeczeństwo jesteśmy ciągle zmęczeni, podenerwowani i zestresowani. Dlatego odczuliśmy potrzebę wspierania ludzi na drodze do równowagi psychicznej.

Na co dzień realizujemy działania charytatywne: finansujemy leczenie depresji dla potrzebujących oraz prowadzimy zajęcia profilaktyczne. Dzisiaj natomiast chcemy zrobić jeszcze jeden krok w kierunku polepszenia stanu zdrowia psychicznego wśród Polaków.

Dlatego przygotowaliśmy systemowe wsparcie dla świadomych i odpowiedzialnych przedsiębiorców, którzy przez zadbanie o swoich pracowników, chcą zwiększyć efektywność i skuteczność swoich biznesów.

Korzyści dla przedsiębiorcy?

 • Outsourcing wsparcia psychicznego dla pracowników oraz menedżerów.
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia zaburzeń depresyjnych, przewlekłych skutków długotrwałego stresu, stanów lękowych, uzależnień czy prób samobójczych.
 • Wzrost zaufania w zespole przez zwiększenie empatii i zdolności udzielania sobie wzajemnego wsparcia.
 • Zmniejszenie ryzyka obniżenia wydajności pracowników oraz wystąpienia zwolnień lekarskich.

Roczny koszt pakietu dla firmy jest niższy, niż strata, którą ponosi przedsiębiorstwa przez problemy psychiczne pracownika!

Ile kosztuje strata jednego pracownika? Do rozważań nie wybieraj tego niezastąpionego i najbardziej efektywnego (choć to oni zazwyczaj są obciążeni największą presją i są w grupie wysokiego ryzyka).

Załóżmy, że któregoś dnia ten pracownik przynosi L4 na 6 msc. Oto koszty:

 • Koszt wynagrodzenia w pierwszym miesiącu, w którym pracownik jest na zwolnieniu
 • Koszt rekrutacji nowej osoby na zastępstwo
 • Koszty wynagrodzenia nowej osoby
 • Koszt szkolenia/wdrożenia nowego pracownika
 • Koszt strat wynikających z błędów popełnionych przez nowego pracownika w ramach procesu nauki
 • Koszt obciążenia innych członków zespołu zadaniami osoby nieobecnej

Ale straty występują nie tylko wtedy, gdy pracownik idzie na L4. Wg. badań efektywność osób z obniżonym nastrojem spad średnio do 75%.

Co zawiera pakiet?

Tworząc pakiety Be Well wyszliśmy z założenia, że każda firma potrzebuje zarówno wiedzy jak i wsparcia bezpośredniego dla pracowników. Wiemy też, że duży nacisk należy położyć na zwiększenie świadomości, aby pracownicy poczuli, że firma również rozumie potrzeby dbania o zdrowie psychiczne.

 1. Diagnoza potrzeb w zakresie wellbeingu – analiza aktualnej sytuacji pozwoli przygotować raport, zawierający kluczowe wskazówki, co przedsiębiorca może wdrożyć od razu, aby poprawić poziom samopoczucia pracowników w firmie.
 2. Webinar otwarcia – Bezpieczne środowisko, w którym można powiedzieć wprost o swoim złym samopoczuciu, jest kluczowym czynnikiem do poprawy jakości pracy i zwiększenia motywacji pracowników. Na tym skupiamy się w szkoleniu otwierającym. Mówimy też o zasadach dbania o zdrowie psychiczne. Przekazujemy też instrukcję korzystania z pakietu dla pracowników.
 3. Dedykowana platforma BE WELL – VOD. Specjalna platforma szkoleniowa z filmami edukacyjnymi dla pracowników z zakresu wellbeingu. Uczestnicy dostają nieograniczony dostęp do materiałów VOD (wideo na żądanie) 24/7.
 4. Webinary edukacyjne – szkolenia on-line służące do budowania własnego dobrego samopoczucia i utrzymywania równowagi. Tematyka webinarów będzie dostosowana do firmy w zależności od wyniku audytu organizacji.
 5. Konsultacje i wsparcie – w zależności od wielkości firmy i wybranego pakietu, do dyspozycji pracowników będą godziny konsultacji i psychoterapii. Pracownik będzie mógł samodzielnie umówić się na rozmowę z konsultantem i w razie potrzeby będzie mógł skorzystać z psychoterapii.
 6. Konsultacje dla menedżerów z zakresu wellbeingu pracowników i metod ich wspierania. W trakcie nich pracujemy nad trudnościami, z którymi spotykają się kierownicy w swojej pracy z podwładnymi.
 7. Superwizje dla menedżerów – grupowe spotkania kadry menadżerskiej, na których kierownicy omawiają problemy, wyzwania i sposoby radzenia sobie nimi, u siebie i pracowników
 8. Wsparcie Fundacji i korzyści wizerunkowe – przychód z pakietu wspiera działalność charytatywną projektu The Presja.

Ceny pakietów rozpoczynają się od 500 PLN miesięcznie, ale każdy pakiet, jest dostosowywany do potrzeb i budżetu pracodawcy. Rozlicznie może być „ryczałtowe” lub „za zrealizowaną godzinę”.

Przykładowa kalkulacja dla firmy – 400 pracowników przy umowie na rok
1250 PLN + (140 PLN za zrealizowaną godzinę wsparcia)
1. Diagnoza wellbeinguV
2. Webinar otwarciaV
3. Dedykowana platforma VODV
4. Webinary edukacyjne4 webinary / rok
5. Konsultacje terapeutyczne i wsparciedo 20 godzin / mc
6. Konsultacje dla menedżerówV
7. Superwizje dla menedżerów1 na 2 tygodnie
8. Korzyści wizerunkoweV

Masz pytania? Chcesz zamówić pakiet dla swojej firmy?

lub zadzwoń 600 337 407 – Wojtek Wychowaniec


*Maksymalna długość cyklu wsparcia interwencyjnego dla jednej osoby może obejmować 16 sesji -> 1 sesja w tygodniu, w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

** Jeżeli płatność będzie dokonywana w formie darowizny – klient może ją dodatkowo odliczyć od podatku.

*** Fundacja może wystawić również Fakturę Vat – przedstawione powyżej ceny są kwotami netto. Aktualnie fundacja nie jest jeszcze czynnym płatnikiem podatku Vat więc kwota netto = brutto.

Jakie problemy pomagamy rozwiązywać?

 • „Ostatnio źle się czuję – myślę, że to wszystko mnie przytłacza”.
 • „Muszę być perfekcyjna/y”
 • „Ciągły stres, stres i stres. Już nie daję rady”.
 • „Wszyscy ode mnie czego chcą, a ja nie potrafię się postawić”.
 • „Wszystko jest na mojej głowie”.
 • „Psują mi się relacje w domu…”
 • „Mam problemy ze snem”.
 • „Nie wiem, czy te myśli, które mi towarzyszą to już depresja, czy nie…”.
 • „Ostatnio zrobiłam/em się bardzo płaczliwy/a”
 • „Nie mogę przejść żałoby…”.
 • „Towarzyszy mi ciągły lęk i niepokój. Nawet nie wiem, czego się boję”.

ZADZWOŃ – POROZMAWIAJMY!

Zapytaj o szczegóły przez formularz lub u koordynatora pakietów Wojtka Wychowańca pod numerem telefonu 600 337 407.