Pakiety Be Well

Pakiet „Be Well” to stała opieka psychoterapeutyczna oraz psychoedukacja dla pracowników i menadżerów.

Czy wiesz, że…

4%tyle procent pracowników korzysta z urlopu zdrowotnego z tytułu problemów psychicznych
20%zmaga się z depresją lub stanami obniżonego nastroju
73%badanych uważa, że ich pracodawca powinien wprowadzić benefity związane z kondycją psychiczną.
19 mln dni Polacy przebywają rocznie na L4 z tytułu problemów psychicznych

Coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna zauważać konsekwencje zarówno dbania, jak i zaniedbań na polu zdrowia psychicznego. Coraz większa liczba pracowników korzysta ze zwolnień lekarskich z powodu złego samopoczucia czy depresji. Coraz większa liczba recept dotyczy antydepresantów i leków mających na celu polepszenie samopoczucia.

To nie przypadek, że tak się dzieje. Dzisiejsze czasy powodują, że jako społeczeństwo jesteśmy ciągle zmęczeni, podenerwowani i zestresowani. Dlatego odczuliśmy potrzebę wspierania ludzi na drodze do równowagi psychicznej.

Na co dzień realizujemy działania charytatywne: finansujemy leczenie depresji dla potrzebujących oraz prowadzimy zajęcia profilaktyczne. Dzisiaj natomiast chcemy zrobić jeszcze jeden krok w kierunku polepszenia stanu zdrowia psychicznego wśród Polaków.

Dlatego przygotowaliśmy systemowe wsparcie dla świadomych i odpowiedzialnych przedsiębiorców, którzy przez zadbanie o swoich pracowników, chcą zwiększyć efektywność i skuteczność swoich biznesów.

Korzyści dla przedsiębiorcy?

 • Outsourcing wsparcia psychicznego dla pracowników oraz menedżerów.
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia zaburzeń depresyjnych, przewlekłych skutków długotrwałego stresu, stanów lękowych, uzależnień czy prób samobójczych.
 • Wzrost zaufania w zespole przez zwiększenie empatii i zdolności udzielania sobie wzajemnego wsparcia.
 • Zmniejszenie ryzyka obniżenia wydajności pracowników oraz wystąpienia zwolnień lekarskich.
 • Wzrost zaangażowania pracowników w firmę poprzez okazanie im troski i pomocy.

Roczny koszt pakietu dla firmy jest niższy, niż strata, którą ponosi przedsiębiorstwa przez problemy psychiczne pracownika!

Ile kosztuje strata jednego pracownika? Do rozważań nie wybieraj tego niezastąpionego i najbardziej efektywnego (choć to oni zazwyczaj są obciążeni największą presją i są w grupie wysokiego ryzyka).

Załóżmy, że któregoś dnia ten pracownik przynosi L4 na 6 msc. Oto koszty:

 • Koszt wynagrodzenia w pierwszym miesiącu, w którym pracownik jest na zwolnieniu
 • Koszt rekrutacji nowej osoby na zastępstwo
 • Koszty wynagrodzenia nowej osoby
 • Koszt szkolenia/wdrożenia nowego pracownika
 • Koszt strat wynikających z błędów popełnionych przez nowego pracownika w ramach procesu nauki
 • Koszt obciążenia innych członków zespołu zadaniami osoby nieobecnej

Ale straty występują nie tylko wtedy, gdy pracownik idzie na L4. Wg. badań efektywność osób z obniżonym nastrojem spad średnio do 80%. Czyli to tak, jakby wyrzucać 20% wynagrodzenia w błoto.

Co zawiera pakiet?

Tworząc pakiety Be Well wyszliśmy z założenia, że każda firma potrzebuje zarówno wiedzy jak i wsparcia bezpośredniego dla pracowników. Wiemy też, że duży nacisk należy położyć na zwiększenie świadomości, aby pracownicy poczuli, że firma również rozumie potrzeby dbania o zdrowie psychiczne.

 1. Audyt organizacji – Analiza aktualnej sytuacji pozwoli przygotować raport, zawierający kluczowe wskazówki, co przedsiębiorca może wdrożyć od razu, aby poprawić poziom samopoczucia pracowników w firmie.
 2. Webinar otwarcia – Bezpieczne środowisko, w którym można powiedzieć wprost o swoim złym samopoczuciu, jest kluczowym czynnikiem do poprawy jakości pracy i zwiększenia motywacji pracowników. Na tym skupiamy się w szkoleniu otwierającym. Mówimy też o zasadach dbania o zdrowie psychiczne. Przekazujemy też instrukcję korzystania z pakietu dla pracowników.
 3. Dedykowana platforma BE WELL – VOD. Specjalna platforma szkoleniowa z filmami edukacyjnymi dla pracowników z zakresu wellbeingu. Uczestnicy dostają nieograniczony dostęp do materiałów VOD (wideo na żądanie) 24/7.
 4. Webinary edukacyjne – szkolenia on-line służące do budowania własnego dobrego samopoczucia i utrzymywania równowagi. Tematyka webinarów będzie dostosowana do firmy w zależności od wyniku audytu organizacji.
 5. Konsultacje i wsparcie – w zależności od wielkości firmy i wybranego pakietu, do dyspozycji pracowników będą godziny konsultacji i psychoterapii. Pracownik będzie mógł samodzielnie umówić się na rozmowę z konsultantem i w razie potrzeby będzie mógł skorzystać z psychoterapii.
 6. Konsultacje dla menedżerów z zakresu wellbeingu pracowników i metod ich wspierania. W trakcie nich pracujemy nad trudnościami, z którymi spotykają się kierownicy w swojej pracy z podwładnymi w zakresie zdrowia psychicznego.
 7. Wsparcie Fundacji i korzyści wizerunkowe – przychód z pakietu wspiera działalność charytatywną projektu The Presja. Firma otrzymuje certyfikat Well Business dla „Firmy dbającej o równowagę psychiczną pracowników”.
pakiet START
770 PLN (/m-c)
pakiet MIDI
1470 PLN (/m-c)
pakiet MAXI
2970 PLN (/m-c)
pakiet MAXI+
5700 PLN (/m-c)
Rekomendowana dla firmdo 10 pracownikówdo 20 pracownikówdo 50 pracownikówdo 100 pracowników
1. Audyt organizacjiVVVV
2. Webinar otwarciaVVVV
3. Dedykowana platforma VODVVVV
4. Webinary edukacyjne1x/rok2x/rok4x/rok6x/rok
5. Konsultacje i wsparcie5h/msc10h/msc25h/msc50h/msc
6. Wsparcie dla menedżerówVVV
7. Korzyści wizerunkoweVVVV

Masz pytania? Chcesz zamówić pakiet dla swojej firmy?

lub zadzwoń 600 337 407 – Wojtek Wychowaniec


*Maksymalna długość cyklu wsparcia interwencyjnego dla jednej osoby może obejmować 16 sesji -> 1 sesja w tygodniu, w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

** Jeżeli płatność będzie dokonywana w formie darowizny – klient może ją dodatkowo odliczyć od podatku.

*** Fundacja może wystawić również Fakturę Vat – przedstawione powyżej ceny są kwotami netto. Aktualnie fundacja nie jest jeszcze czynnym płatnikiem podatku Vat więc kwota netto = brutto.

Dla firm powyżej 100 pracowników ->

Chcesz, abyśmy zorganizowali wsparcie w większej firmie? Nie ma sprawy. Jeśli interesuje Cię pakiet korporacyjny – skontaktuj się z nami. Ustalimy dokładnie, czego potrzebujecie i jak możemy Wam pomóc. Wsparcie możemy kierować albo do całych firm, albo do poszczególnych działów w zależności od zapotrzebowania.

Jakie problemy pomagamy rozwiązywać?

 • „Ostatnio źle się czuję – myślę, że to wszystko mnie przytłacza”.
 • „Muszę być perfekcyjna/y”
 • „Ciągły stres, stres i stres. Już nie daję rady”.
 • „Wszyscy ode mnie czego chcą, a ja nie potrafię się postawić”.
 • „Wszystko jest na mojej głowie”.
 • „Psują mi się relacje w domu…”
 • „Mam problemy ze snem”.
 • „Nie wiem, czy te myśli, które mi towarzyszą to już depresja, czy nie…”.
 • „Ostatnio zrobiłam/em się bardzo płaczliwy/a”
 • „Nie mogę przejść żałoby…”.
 • „Towarzyszy mi ciągły lęk i niepokój. Nawet nie wiem, czego się boję”.

ZADZWOŃ – POROZMAWIAJMY!

Zapytaj o szczegóły przez formularz lub u koordynatora pakietów Wojtka Wychowańca pod numerem telefonu 600 337 407.