Anna Stępkowska

Psycholog, terapeuta, business coach

Jest psycholożką pracującą w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pracuje z osobami w kryzysie psychologicznym, zmagającymi się z depresją, zaburzeniami lękowymi, żałobą, stratą. Wspomaga osoby chcące zwiększyć swoją samoocenę i  polepszyć komfort życia. Obszarem jej szczególnego zainteresowania jest odnajdywanie się w sytuacji zmiany. Kluczowe jest dla niej zachowanie prostoty w pracy z klientem oraz skupienie na jego możliwościach i przyszłości. Lubi pracować i komunikować się w sposób bezpośredni i konkretny, a zarazem pełen energii i empatii. Posiada status terapeutki w procesie certyfikacji.

Forma: online
Grupa: dorośli, pary
Język: polski, angielski

#zmiany życiowe
#depresja
#samoocena
#motywacja
#trauma
#związki
#coaching i przywództwo


Wykształcenie:

• Uniwersytet Łódzki, studia magisterskie na kierunku Psychologia, ze specjalnością Psychologia doradztwa zawodowego i organizacji. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
• INTEGRI TSR Studium terapii i podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach; stopień I i II
• Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej studia podyplomowe na kierunku Coaching i zarządzanie zasobami ludzkimi
• Centrum Rozwoju Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, mini MBA

Doświadczenia zawodowe:

Od lutego 2022 współpracuje z fundacją Tap It Up, opiekując się uchodźcami z Ukrainy w zakresie radzenia sobie z traumą, lękiem i stratą oraz funkcjonowania w zmianie.
Jestem facylitatorem metody Design Thinking – kreatywnego rozwiązywania problemów,, którą z przyjemnością stosuję w życiu, ale również w pracy z klientami. Certyfikację i doświadczenie w tym zakresie zdobyłam pracując dla Google.
Jestem związana z obszarem biznesu, szczególnie w obszarze wypalenia zawodowego, definiowania roli zawodowej oraz pracy z celami.

Człowiek ma oczy z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było.