Podsumowanie działań charytatywnych projektu The Presja podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

Opublikowane przez Wojciech Wychowaniec w dniu

Autor: Konrad Zych

Projekt The Presja istnieje od 2020 roku. Od tego czasu zmieniło się wiele, ale misja jaką obraliśmy na samym początku pozostała nietknięta. Wręcz jeszcze bardziej umocniła się w swoich fundamentach.

The Presja jest częścią Fundacji Z Wyboru, która wspiera różne idee wnoszące wartość dodaną dla świata. Takie idee, które w pewien sposób czynią go lepszym miejscem do życia. A ich efekty pozwalają nam w to wierzyć.

W tym krótkim podsumowaniu pochwalimy się liczbami, które mogą odzwierciedlić ile dobrego wnieśliśmy od początku działania projektu oraz w samym 2023 roku. 

Wspieramy zdrowie psychiczne. Naszą misją jest “niesienie ulgi w czasach wszechobecnej presji”.  Jak wiadomo stan zdrowia psychicznego przez dziesięciolecia miał drugorzędne znaczenie w społeczeństwie, a nawet był tematem tabu. Dziś ponosimy dotkliwe skutki tego stanu rzeczy. 

Dlatego misja The Presji ma dla nas kluczowe znaczenie. 

W jaki sposób niesiemy ulgę? 

W poniższej infografice znajdziesz 5 kluczowych obszarów, które wspieramy: 

Dzięki fantastycznemu zespołowi terapeutów, stażystów i wolontariuszy, który liczy prawie 70 osób możemy realizować coraz ciekawsze wyzwania i wnosić coraz więcej pomocowej wartości. 

Teraz troszkę o efektach naszych działań. Znajdziesz je na poniższej grafice: 

A to nie wszystko 🙂 

Od 2023 roku tworzymy bezpieczne miejsce rozwoju dla psychologów i terapeutów. Społeczność Terapeutów projektu The Presja liczy na facebooku ponad 5000 uczestników. Natomiast darmowy newsletter z wiedzą, inspiracją oraz informacjami o darmowych szkoleniach dociera do ponad 1200 pomocowców. Terapeuci to również bardzo wymagający zawód, który potrzebuje pracy we wspierającym zespole i wentylowania emocji – to właśnie staramy się wnosić dla przyjaciół po fachu. 

Z racji, że idzie nam coraz lepiej – myślimy i planujemy wsparcie pielęgniarek, położnych, managerów firm, pracowników i wiele innych. Mamy nadzieję, że dzięki temu świat będzie choć trochę lepszym miejscem dla każdego człowieka. 

Jak podoba Ci się nasza misja i cele zmierzające do jej realizacji? 🙂 

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chcesz u nas znaleźć coś dla siebie to zaprezentuję Ci kilka możliwości: 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *